Home Aktualności Do 31 maja br. trwają konsultacje projektu drugiej ustawy o innowacyjności
Do 31 maja br. trwają konsultacje projektu drugiej ustawy o innowacyjności
piątek, 12 maja 2017 13:58

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) w dniach 10 – 31 maja br. prowadzi konsultacje publiczne projektu tzw. drugiej ustawy o innowacyjności, co stanowi kolejny, ważny etap prac w budowaniu systemu i otoczenia prawnego, sprzyjającego realizacji działalności innowacyjnej.


Założenia nowej ustawy zostały przygotowane w oparciu o opublikowaną we wrześniu 2016 r. Białą Księgę Innowacji, zawierającą liczne rozwiązania legislacyjne i organizacyjne, które mają wprost ułatwiać prowadzenie prac badawczo – rozwojowych m.in. przez przedsiębiorców, naukowców i inwestorów.

Projekt tzw. drugiej ustawy o innowacyjności zakłada m.in. zwiększenie wysokości ulgi podatkowej na działalność badawczo – rozwojową, rozszerzenie katalogu kosztów kwalifikowalnych w tym zakresie oraz zwiększenie możliwości działalności uczelni w formie spółek.

Szczegółowe informacje odnośnie konsultacji publicznych oraz założeń tzw. drugiej ustawy o innowacyjności, dostępne są wprost na stronie MNiSW oraz na stronie podmiotowej Rządowego Centrum Legislacji, w serwisie Rządowy Proces Legislacyjny:

http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/zaczynamy-konsultacje-ii-ustawy-o-innowacyjnosci.html

http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12298150

W ramach opiniowania projektu ustawy można przesyłać uwagi, opinie i spostrzeżenia w wersji elektronicznej kierowane na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 31 maja br.

Opublikowano: 2017.05.12 MK

Informacja pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego