Home Aktualności Jak zwiększyć zyski w MŚP za pomocą cyfryzacji – bezpłatne szkolenie dla menadżerów z zakresu Przemysłu 4.0.
Jak zwiększyć zyski w MŚP za pomocą cyfryzacji – bezpłatne szkolenie dla menadżerów z zakresu Przemysłu 4.0.
środa, 27 listopada 2019 10:26

Jak zwiększyć zyski w MŚP za pomocą cyfryzacji – bezpłatne szkolenie dla menadżerów z zakresu Przemysłu 4.0.

Czy i jak technologie cyfrowe mogą zwiększyć zysk MŚP? Jak modyfikować swój model biznesowy, aby przekształcić firmę w nowoczesny zakład produkcyjny. Jak w praktyce wykorzystać sztuczną inteligencję w małym i średnim przedsiębiorstwie? Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Politechnika Koszalińska, Park Technologiczny Koszalin oraz Platforma Przemysłu Przyszłości zapraszają menadżerów z zakładów produkcyjnych na bezpłatne dwudniowe szkolenie, które odbędzie się 03-04.12.2019r. w Koszalinie (Politechnika Koszalińska).

Projekcik baner bez datymniejszy

Liczba miejsc ograniczona.

Celem szkolenia „Przemysł 4.0 – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw” jest zainspirowanie menadżerów z MŚP to tego, aby rozwijali firmy i zwiększali zyski poprzez wdrożenie rozwiązań 4.0.

Wszystkie aspekty, które będą poruszone podczas szkolenia będą uwzględniać specyfikę sektora MŚP. Uczestnikom zostaną zaprezentowane przykłady zastosowania technologii cyfrowych w postaci gotowych produktów i instalacji przemysłowych. Spotkanie jest organizowane przez ze środków Platformy Przemysłu Przyszłości, inicjatywy powołanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości
i Technologii, aby rozwinąć krajowy ekosystem Przemysłu 4.0. Na przeszkolenie 1000 menadżerów w całej Polsce przewidziano w sumie niemal 3 miliony złotych. Dwudniowe szkolenia są organizowane w całej Polsce.

Zapisy na szkolenie: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/szkolenia/szkolenie,przemysl-4-0-przekrojowy-inspirujacy-i-praktyczny-warsztat-dla-menadzerow-przedsiebiorstw,48.html.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowe informacje w sprawie rekrutacji:

Słupski Inkubator Technologiczny (59-714 18 40); 730-090-690; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

– W Polsce działa 2 miliony rodzimych firm, w tym ponad 99 proc. to małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich udział w PKB wynosi blisko 50 proc. Od ich aktywności zależy rozwój polskiej gospodarki – argumentuje Andrzej Soldaty, prezes Platformy Przemysłu Przyszłości,powołanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, aby rozwinąć krajowy Przemysł 4.0, która finansuje szkolenia. – Niestety infrastruktura, która umożliwia firmom produkcyjnym wykorzystywanie danych w modelu biznesowym, jest obecnie niewystarczająca – dodaje.

- Dlaczego ofertę warsztatów kierujemy do menadżerów? Przede wszystkim dlatego, że są to osoby inicjujące i zarządzające zmianą w firmach na poziomie strategicznym, skalujące kompetencje i kształtujące kulturę organizacyjną. Dojrzałość cyfrowa polskich firm, do której wspólnie dążymy zależy głównie od ludzi, a nie samych technologii – uzasadnia Katarzyna Nosalska, członek zarządu Platformy Przemysłu Przyszłości.

Polska na końcu stawki w zakresie cyfryzacji gospodarki

Jak pokazują wyniki unijnego indeksu wskazującego na poziom ucyfrowienia gospodarki
i społeczeństwa (wskaźnik DESI – Digital Economy and Society Index), Polska jest jednym
z pięciu krajów, który z cyfryzacją radzi sobie najgorzej (obok Włoch, Bułgarii, Grecji
i Rumunii). Średnia wartość indeksu waha się w okolicach 54 pkt. proc. Polska osiąga wynik na poziomie 45 pkt. proc. Poziom digitalizacji nie jest też mocną stroną krajowego biznesu. Pod tym względem jesteśmy na końcu listy, wyprzedzając jedynie Rumunię.

Więcej informacji o warsztatach: www.przemyslprzyszlosci.gov.pl.

Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest rozwój ekosystemu Przemysłu 4.0 w Polsce. Jej misją jest zwiększenie konkurencyjności krajowych firm na rynku globalnym poprzez wprowadzanie rozwiązań 4.0. Platforma powstała, aby rozwijać kompetencje kadr polskich przedsiębiorstw, kluczowych dla osiągnięcia dojrzałości cyfrowej. Jej drugim głównym zadaniem jest kształtowanie programów wspierających rozwój 4.0, które oferują krajowe instytucje. Platforma powstała z inicjatywy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii jako fundacja Skarbu Państwa.