Home Aktualności Słupski Inkubator Technologiczny nagrodzony w konkursie „BUDOWA ROKU 2012”
Słupski Inkubator Technologiczny nagrodzony w konkursie „BUDOWA ROKU 2012”
piątek, 05 lipca 2013 08:28

Z radością informujemy, że w dniu 25 czerwca br. Słupski Inkubator Technologiczny został wyróżniony nagrodą III stopnia w konkursie „Budowa Roku 2012” organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. 


Celem Konkursu, który  stał się jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa,  jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Budowa Słupskiego Inkubatora Technologicznego została zgłoszona wspólnie przez Inwestora – Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku oraz Generalnego Wykonawcę Robót Budowlanych – Allcon Budownictwo Sp. z o.o. S.K.A. z Gdyni.

Kryteria oceny:

  • jakość robót,
  • organizację budowy i czas jej realizacji,
  • rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy,
  • bezpieczeństwo pracy i ochronę zdrowia,
  • przebieg i formę finansowania inwestycji,
  • koszty realizacji obiektu budowlanego,
  • rozwiązania formalno-prawne w procesie inwestycyjnym,
  • udział inwestora w realizacji obiektu budowlanego,
  • wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu

W ramach inwestycji Słupskiego Inkubatora Technologicznego na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  został wybudowany dwukondygnacyjny biurowiec klasy A+, budynek gospodarczy, droga dojazdowa i parking na 200 miejsc postojowych. Podstawą realizacji projektu były wysokiej jakości założenia urbanistyczne, architektoniczne, ekologiczne i innowacyjne. Inwestycja została zrealizowana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz  głównych akcjonariuszy Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. – Samorządu Województwa Pomorskiego i Miasta Słupska.

Projekt budowy i wyposażenia realizowany będzie do końca 2013 roku. Obiekt został oficjalnie otwarty w październiku 2012 roku. Obecnie obiekt jest zagospodarowany w ponad 85%. W ramach inwestycji powstało nowoczesne Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne z audytorium na 300 osób umożliwiające organizację międzynarodowych konferencji i wydarzeń artystycznych oraz powstaje Pracownia Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych.

W budynku zastosowano najnowocześniejsze technologie i systemy, m.in. gazowe absorpcyjne pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne, pełną klimatyzację i wentylację z odzyskiem ciepła, podwójne fasady, panele solarne, audytorium na blisko 300 osób z pełnym wyposażeniem multimedialnym i technicznym.

Prace budowlane trwały 18 miesięcy i przebiegały zgodnie z harmonogramem.

 alt           alt      alt        alt