Spotkanie dla przedsiębiorców w Lęborku: Możliwości wsparcia działalności inwestycyjnej w oparciu o dostępne rozwiązania w Polsce | 29.05.2025

Spotkanie dla przedsiębiorców w Lęborku: Możliwości wsparcia działalności inwestycyjnej w oparciu o dostępne rozwiązania w Polsce | 29.05.2025

Szanowni Państwo,

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., spółka zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz KPMG w Polsce zapraszają na Branch doradczy

pt. „Możliwości wsparcia działalności inwestycyjnej w oparciu o dostępne rozwiązania w Polsce, w szczególności Polską Strefę Inwestycji.”

Udział w spotkaniu jest nieodpłatny, niemniej jednak obwiązuje limit miejsc – decyduje m.in. kolejność zgłoszeń. Szczegółowe zasady uczestnictwa poniżej.

Spotkanie jest dedykowane do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojej działalności oraz tych planujących realizację nowych inwestycji na terenie powiatu lęborskiego województwa pomorskiego.

TERMIN: 29 maja 2025, godz.10:00

✔️ Przedsiębiorco jeśli planujesz nową inwestycję, bądź planujesz rozbudować swój zakład z sektora przemysłowego lub nowoczesnych usług biznesowych, skorzystaj z ulg w podatku dochodowym w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji”.

Zachęty podatkowe dostępne są w całej Polsce, w każdej gminie, na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne aspekty korzystania z pomocy publicznej, kryteria jakie należy spełnić aby uzyskać ulgi w zasięgu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

✔️ A może szukasz innych instrumentów wsparcia do rozwoju swojego biznesu?

Partnerzy merytoryczni przedstawią szeroki wachlarz usług i produktów, ukierunkowanych na wsparcie w rozwoju przedsiębiorców w różnych obszarach. Zostaną przedstawione instrumenty finansowe, zachęty inwestycyjne, ulgi i dotacje na rozwój przedsiębiorstw.

PROGRAM:

10:00 – 10:15 – Rozpoczęcie wydarzenia, Poznajmy się! – krótkie przedstawienie się zaproszonych uczestników

10:15 – 10:45 – Polska Strefa Inwestycji – ulgi podatkowe impulsem rozwojowym lokalnej gospodarki. Przedstawienie projektów: BUR oraz Life Pom Gozilla.

10:45 – 11:00 Polska Agencja Inwestycji i Handlu

11:00 – 12:20 – Prezentacja KPMG: Wsparcie działalności inwestycyjnej cz. 1

Czym jest PSI? Praktyczne spojrzenie
Aktualne interpretacje i wyroki w zakresie PSI/SSE
Jak nie stracić zwolnienia w ramach SSE z końcem 2026 r.
Alternatywne zachęty inwestycyjne w Polsce
Estoński CIT
Ulga B+R
Pozostałe ulgi
Fundacja rodzinna
12.20 – 13:00 – Prezentacja KPMG: Wsparcie działalności inwestycyjnej cz. 2

Porównanie PSI vs Pozostałe zachęty podatkowe
Zasady kumulacji dostępnej pomocy publicznej
Snapshot – dostępne ogólnopolskie i regionalne programy dotacyjne
Sesja pytań i odpowiedzi
13.00 – Zakończenie spotkania

WARUNKI UDZIAŁU:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
Liczba Uczestników wydarzenia jest ograniczona. O możliwości udziału w wydarzeniu decyduje kolejność dokonania zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zakończenia rejestracji w przypadku wykorzystania wszystkich dostępnych miejsc przeznaczonych dla Uczestników wybranego wydarzenia. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc Organizator zastrzega sobie również możliwość limitu ilości osób na jedną firmę. Każda z zarejestrowanych i zweryfikowanych osób otrzyma na swój e-mail potwierdzenie.

Uczestnik może zrezygnować z udziału w wydarzeniu, ale jest zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania Organizatora o rezygnacji z udziału poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres: promocja@parr.slupsk.pl w terminie nie później niż na 2 dni robocze do dnia wydarzenia.
Nieodwołanie uczestnictwa i nie wzięcie udziału w wydarzeniu skutkuje obciążeniem Uczestnika karą umowną w wysokości 150 zł (sto pięćdziesiąt złotych), płatna za każdego zgłoszonego Uczestnika.
PARTNER MERYTORYCZNY:

PAIH – to pierwszym punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów, działający na kilkudziesięciu rynkach świata. Doradza bezpłatnie na rzecz rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości. Należy do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe.
KPMG w Polsce jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi profesjonalne, działającą obecnie w 143 krajach i zatrudniającą ponad 265 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczymy usługi audytorskie i inne usługi poświadczające, usługi z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria prawna KPMG Law, kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 2000 pracowników w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodz. Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom oraz instytucjom ze wszystkich sektorów gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem bankowości, budownictwa i nieruchomości, energetyki, sektora infrastruktury, life sciences, motoryzacji, private equity, rynku dóbr konsumpcyjnych, sektora finansowego, technologii informacyjnych, mediów i telekomunikacji, transportu, spedycji i logistyki oraz sektora ubezpieczeń. U podstaw sukcesu KPMG leżą wysoka jakość oferowanych usług oraz ludzie. Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez pracowników firmy na całym świecie. Prowadzimy szereg aktywności wspierających rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem z klientami, współpracujemy z organizacjami biznesowymi oraz przygotowujemy specjalistyczne publikacje i opracowania dotyczące różnych gałęzi gospodarki i zagadnień biznesowych. W KPMG rozumiemy, że w dzisiejszym świecie istotne jest nie tylko efektywne zarządzanie kapitałem firmy, ale też jej udział w przedsięwzięciach wspierających walkę z globalnymi wyzwaniami. W ramach inicjatywy KPMG Impact realizujemy nasze zobowiązania związane z ochroną środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego. Do 2030 roku planujemy osiągnąć neutralności klimatyczną poprzez redukcję emisji netto CO2 do zera, przy wykorzystaniu źródeł odnawialnych i działań offsetowych.

Zobacz też