Szkolenie: O strefach praktycznie korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji najważniejsze kwestie podatkowe/ Ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji.

Szkolenie: O strefach praktycznie – korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie podatkowe/ Ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji.

Szanowni Państwo,

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., spółka zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, oraz PwC zapraszają na szkolenie stacjonarne: O strefach praktycznie – korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie podatkowe. Ulgi inwestycyjne dla przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji.

Szkolenie warsztatowe jest nieodpłatne, niemniej obwiązuje limit miejsc – decyduje ostateczne potwierdzenie od organizatora.

Spotkanie dedykowane jest dla przedsiębiorców posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności strefie i/lub decyzję o wsparciu wydaną przez PARR S.A. w obszarze Słupskiej SSE oraz przedsiębiorców planujących realizację nowych inwestycji w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

TERMIN: 09 maja 2023 r. g. 10:00

MIEJSCE: Restauracja Hudson, ul. Połczyńska 18 75-815 Koszalin

REJESTRACJA: https://app.evenea.pl/event/ssseostrefachpraktycznie/


 PROGRAM SZKOLENIA: 

I. Rozpoczęcie, przywitanie gości przez PARR S.A. oraz PwC

II. Polska Strefa Inwestycji jako booster Twojej Firmy! – prezentacja Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A

III. O strefach praktycznie – korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie podatkowe – prezentacja PwC

 1. Koszty kwalifikowane nowej inwestycji – co wpływa na wysokość ulgi podatkowej + dyskontowanie wydatków inwestycyjnych ( czym jest, jak wyliczać, jak długo, omówienie wzoru np. skąd stopa referencyjna itp. + przykład)
 2. Moment rozpoznania kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji
 3. Moment rozpoczęcia korzystania ze zwolnienia podatkowego
 4. Praktyczne podejście do wydzielenia dochodu zwolnionego
 5. Zastosowanie cen transferowych w rozliczeniach strefowych
 6. Art. 15 e CIT a rozliczenia usług niematerialnych w strefie
 7. Podatek u źródła – podsumowanie najnowszych zmian i kontroli podatkowych w tym zakresie
 8. Możliwości dofinansowania działalności w formie dotacji z Funduszy UE i innych programów pomocowych:
 • Kredyt ekologiczny
 • Robotyzacja i cyfryzacja przedsiębiorstw
 • Ścieżka SMART

IV. Networking/Poczęstunek i zakończenie szkolenia


PARTNER MERYTORYCZNY:  

Jako wiodąca globalna organizacja PwC świadczy profesjonalne usługi doradcze. W PwC celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata, jest siecią firm działającą w 155 państwach. Organizacja zatrudnia ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.

 


ORGANIZATOR: 

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od ponad 25 lat kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego.


KONTAKT do ORGANIZATORA:

Zespół ds. Promocji i Obrotu Nieruchomościami PARR

www.sse.slupsk.pl, tel. 59 840 11 73, promocja@parr.slupsk.pl

Zobacz też