Webinarium „Praktyczne aspekty raportowania JPK. Kluczowe zmiany w VAT”

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A oraz firma Arena Tax sp. z o.o. serdecznie zaprasza do udziału bezpłatnym w webinarium ON-LINE.

Data webinarium: 08.11.2021 start godz. 10:00

W programie webinarium:

1. Nowy JPK_V7

 • Lista najważniejszych zmian
 • Nowy JPK VAT – oznaczenia GTU

2. Praktyczne aspekty związane z funkcjonowaniem nowego pliku JPK_V7.

 • Najczęstsze błędy podatników
 • Czynny żal a JPK_V7
 • Pytania i odpowiedzi Ministerstwa Finansów – przykłady

3. E-faktury

 • Wstępne założenia
 • Faktury ustrukturyzowane w praktyce
 • Korekta e-faktury

4. VAT SLIM 

5. Nowy Ład a planowane zmiany w podatku od towarów i usług.

 • Grupy VAT
 • Przyspieszony zwrot VAT
 • Rezygnacja ze zwolnienia z VAT usług finansowych

6. Orzecznictwo TSUE a możliwości odzyskania VAT.


PROWADZĄCY WEBINARIUM:

Przemysław Roszkowski: Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12775). Przemysław posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe związane z podatkiem od towarów i usług oraz bieżącym doradztwem podatkowym.
Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego. Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte. Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.


PARTNER MERYTORYCZNY: Arena Advisory to jedna z najszybciej rozwijających się grup spółek doradczych w Polsce. Skutecznie doprowadza do końca nawet najbardziej złożone zagadnienia podatkowe, prawne i księgowe. Rozumie lokalne uwarunkowania i charakter rozliczeń międzynarodowych. Tworzy elastyczne rozwiązania dla firm i korporacji. Dostrzega potencjał cyfrowej rewolucji i jej wpływ na rozwój organizacji.

ORGANIZATOR: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od ponad 25 lat kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego.


REJESTRACJA:

Ilość biletów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każda z zarejestrowanych i zweryfikowanych osób otrzyma spersonalizowany link do spotkania.

https://app.evenea.pl/event/parrjpk/


KONTAKT / ORGANIZATOR:

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. www.sse.slupsk.pl, tel. 59 840 11 73 promocja@parr.slupsk.pl

Zobacz też