Witamy nowego inwestora w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Witamy nowego inwestora w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Stolko s.c, prowadzone przez Edytę Kończal, Irenę Stolarczyk i Jacka Kończal, specjalizuje się w produkcji folii oraz worków foliowych od 1986 roku. Stolko to firma rodzinna, której produkty znajdują zastosowanie w branży motoryzacyjnej, przetwórczej, spożywczej oraz w szczególności w branży rybnej. Firma jest jednym z nielicznych polskich przedsiębiorstw produkujących opakowania foliowe zgodnie z certyfikatem BRC Packaging.

Projekt inwestycyjny, mający na celu zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu, obejmuje zakup nowoczesnej maszyny do produkcji opakowań i nakładek foliowych oraz modernizację istniejących środków trwałych. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie województwa pomorskiego, w powiecie słupskim, w mieście Słupsk.

„Dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji możemy zwiększyć nasze moce produkcyjne oraz kontynuować rozwój firmy. Nowa inwestycja pozwoli nam lepiej odpowiadać na potrzeby rynku oraz utrzymać wysoką jakość naszych produktów, które są cenione zarówno w kraju, jak i za granicą,” – podkreśla Pani Edyta Kończal – współwłaścicielka Stolko.

Planowane rozszerzenie działalności nie tylko wpłynie na wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy Stolko, ale także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy, co stanowi dodatkowy atut dla lokalnego rynku.

Warto dodać, że w regionie słupskim Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wydała dotychczas 26 decyzji o wsparciu o wartości 0,5 miliarda złotych i blisko 3000 miejsc pracy, wspierając tym samym lokalny rozwój społeczno-gospodarczy.

Trzymamy kciuki za rozwój firmy! 🤞

Zobacz też