Za nami Dzień Przedsiębiorcy w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Dziś obchodziliśmy Dzień Przedsiębiorcy w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Ministerstwo Rozwoju i Technologii. W Centrum 3D w Słupsku gościliśmy wielu przedsiębiorców, ale też samorządy.

Podczas przywitania Pani prezydent Miasta Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka podkreśliła, że przedsiębiorcy są kluczowymi podmiotami w rozwoju miasta i jego okolic. Ich obecność i aktywność przyczyniają się do wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy.

Starosta powiatu słupskiego – Paweł Lisowski i Adam Jaśkiewicz – zastępca wójta Gmina Słupsk podkreśli, jak ważne jest wspieranie i stwarzanie dogodnych warunków rozwoju dla przedsiębiorców.

Nasz kolega Bartosz Świtała opowiedział o korzyściach płynących z współpracy z Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., przedstawił również firmy z powiatu słupskiego, które korzystają już z ulgi podatkowej w obszarze Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Uczestnicy mogli posłuchać przedstawiciela firmy Bormech sp. z o.o. – p. Rafała Boreckiego, który opowiedział z praktycznej strony dlaczego warto korzystać ze wsparcia strefowego.

Łukasz Kula z KUKE poruszył temat ekspansji zagranicznej, opowiedział jak rozwijać biznes w czasach „wyjątkowej niepewności”. Joanna Kwitowska-Zawadzka z Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. przedstawiła szereg produktów finansowych, dzięki którym pomorscy przedsiębiorcy mogą się rozwijać. Pani Beata Bogdan-Pierzchała mówiła o możliwościach płynących z współpracy z PKO Bank Polski. Duet z firmy Deloitte Agnieszka Szczotkowska i Krzysztof Wojtowicz opowiedzieli o dostępnych dotacjach i zachętach inwestycyjnych.

Podczas dalszej części przedstawiono informacje na temat możliwości dofinansowania, o których opowiedziała Olimpia Klamann z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich dla Przedsiębiorców w Słupsku. Na zakończenie Sebastian Klatt z Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych opowiedział o poręczeniu jako wsparciu przedsiębiorców w procesie kredytowym i przetargowym. Partnerem spotkania był również Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o o, który reprezentowała Pani Sławomira Łukowska.

Niemniej ważnym tematem poruszonym na Dniu Przedsiębiorcy były usługi dla przemysłu czyli druk i skanowanie 3D, o których opowiedział Jacek Niski z Słupski Inkubator Technologiczny. Po części edukacyjnej goście mieli możliwość zwiedzenia naszego Centrum 3D i obserwowania na żywo procesu druku 3D. Było to doskonałe doświadczenie, które pozwoliło uczestnikom lepiej zrozumieć potencjał tej technologii.

Na zakończenie uczestnicy mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń podczas pikniku w swobodnej atmosferze zorganizowanego w plenerze. Przygotowaliśmy również stoiska konsultacyjne, gdzie nasi eksperci mogli udzielać porad i dzielić wiedzą.

Cieszy nas bardzo pozytywna opinia uczestników że spotkanie było owocne. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój lokalnych przedsiębiorców.

Zobacz też