26.05.2021 webinarium „Najnowsze zagadnienia podatkowe oraz szanse na dotacje na inwestycje w 2021 roku”

26.05.2021 – webinarium „Najnowsze zagadnienia podatkowe oraz szanse na dotacje na inwestycje w 2021 roku”

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A oraz firma SOLVEO serdecznie zaprasza do udziału bezpłatnym w webinarium ON-LINE.

W programie min.: Polska Strefa Inwestycji – rozliczenie podatkowe za 2020 rok, Ciągłe zmiany w podatku VAT – nie tylko dla inwestora, Specyficzny rok w cenach transferowych, Nowe dotacje na inwestycje w 2021 roku, Zmiana mapy pomocy regionalnej od 2022 roku

 

TERMIN SPOTKANIA:

Spotkanie będzie prowadzone w formie on – line w dniu 26.05.2021 start godz. 10:00

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WEBINARIUM:

Polska Strefa Inwestycji – rozliczenie podatkowe za 2020 rok, 

 • Na jakie zagadnienia zwrócić uwagę przy przygotowaniu zeznania rocznego CIT w podmiocie strefowym?

Ciągłe zmiany w podatku VAT – nie tylko dla inwestora

 • Finalne objaśnienia SLIM VAT 1
 • Zapowiedź SLIM VAT 2
 • Zmiany w JPK

Specyficzny rok w cenach transferowych

 • Aktualizacja analiz porównawczych
 • Zmiany w TPR-C
 • Kontrowersje wokół tematu „ceny transferowe pomiędzy podmiotami niezależnymi”

Nowe dotacje na inwestycje w 2021 roku

 • Nowe warunki udzielenia dotacji na projekty inwestycyjne oraz usługowe dostępne dla przedsiębiorców z budżetu państwa
 • Łączenie zwolnienia podatkowego w PSI z dotacją
 • Praktyczne wskazówki pod kątem uzyskania dotacji

Zmiana mapy pomocy regionalnej od 2022 roku

 • Istotne zmiany dla inwestorów w efekcie nowej mapy pomocy regionalnej od 2022 roku

Nowy Polski Ład 

 • Rewolucja w podatkach osobistych
 • Kto zyska, kto straci, kto nie odczuje (porównanie B2B z umową o pracę)

 

PROWADZĄCY WEBINARIUM:

Grzegorz Kokoszkiewicz - Solveo    

      Grzegorz Kokoszkiewicz, Partner w SOLVEO, doradca podatkowy,z ponad 12-letniem doświadczeniem w obszarze doradztwa na rzecz polskich i zagranicznych firm w zakresie pozyskiwania wsparcia finansowego ze źródeł publicznych. Specjalizuje się między innymi w ubieganiu się o decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji oraz doradztwie w zakresie korzystania ze zwolnienia podatkowego w specjalnych strefach ekonomicznych.                   

 

Wojciech Kieszkowski - Solveo

 Wojciech Kieszkowski, Partner w SOLVEO, doradca podatkowy, z ponad 10-letnim doświadczeniem w doradztwie. Przez siedem lat zdobywał doświadczenie w zespole podatków pośrednich w EY. Wojciech jest ekspertem w zakresie podatków pośrednich (VAT i akcyza). W obszarze jego specjalizacji znajdują się w szczególności podatkowe aspekty międzynarodowego obrotu towarowego.

 

Krzysztof Janusz - Solveo

 Krzysztof Janusz, Dyrektor Zespołu Cen Transferowych, kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze cen transferowych, przez ostatnie 4 lata zdobywane w Zespole Transfer Pricing w EY. Krzysztof jest ekspertem w zakresie opracowania polityk cen transferowych, przygotowania „obronnych” dokumentacji podatkowych i analiz cen transferowych.

PARTNER MERYTORYCZNY: SOLVEO jest szybko rozwijającą się firmą konsultingową, zajmującą się m.in. doradztwem podatkowym, audytem finansowym oraz wsparciem prawnym dla biznesu. Nasza organizacja skupia doświadczonych doradców podatkowych, biegłych rewidentów, księgowych i prawników – osoby z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w wiodących firmach doradczych oraz na kierowniczych stanowiskach w organach kontroli skarbowej. SOLVEO jest Instytucją Otoczenia Biznesu akredytowaną w systemie SPEKTRUM, w ramach którego przedsiębiorcy z woj. pomorskiego mogą otrzymać dofinansowania na zakup usług doradczych. SOLVEO działa również aktywnie jako członek Pracodawców Pomorza oraz Gdańskiej Loży Biznes Centre Club.

 

ORGANIZATOR: Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. od ponad 25 lat kieruje swoje działania na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Agencja zarządza Słupskim Inkubatorem Technologicznym oraz Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Strefa Inwestycji, swym zasięgiem obejmuje 97 gmin Pomorza Środkowego.

 

REJESTRACJA

https://app.evenea.pl/event/parrpodatki/

Ilość biletów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Każda z zarejestrowanych i zweryfikowanych osób otrzyma spersonalizowany link do spotkania.

 

KONTAKT/ORGANIZATOR

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. www.sse.slupsk.pl, tel. 59 840 11 73 promocja@parr.slupsk.pl

Zobacz też