27.04.2023 Śniadanie biznesowe „SSSE w drodze Kompleksowe wsparcie w rozwoju przedsiębiorców” z Powiatu Lęborskiego

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Partnerami zaprasza na Śniadanie biznesowe z cyklu „Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna w drodze – kompleksowe wsparcie w rozwoju przedsiębiorców”.

W dniu 27.04.2023r. zawitamy do Powiatu Lęborskiego i przedstawimy szeroki wachlarz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców z tego obszaru.

Spotkanie jest dedykowane do przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojej działalności oraz tych planujących realizację nowych inwestycji na terenie następujących gmin powiatu lęborskiego: Cewice, Lębork, Łeba, Nowa Wieś Lęborska, Wicko.


Przedsiębiorco jeśli planujesz nową inwestycję, bądź planujesz rozbudować swój zakład z sektora przemysłowego lub nowoczesnych usług biznesowych, skorzystaj z ulg w podatku dochodowym w ramach programu „Polska Strefa Inwestycji”.

Zachęty podatkowe dostępne są w całej Polsce, w każdej gminie, na terenach, na których można prowadzić działalność gospodarczą. Podczas spotkania omówione zostaną kryteria jakie należy spełnić aby uzyskać ulgi w zasięgu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Chcesz poznać nowe trendy technologiczne na usprawnienie i zoptymalizowanie procesów produkcyjnych?

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również specjalistyczne usługi doradcze oferowane przez Słupski Inkubator Technologiczny – SIT. Przedstawione zostanie praktyczne wykorzystanie usług pomiarów i skanowania 3D, inżynierii odwrotnej, prototypowania i druku 3D oraz pomiarów termowizyjnych z ziemi i powietrza. W głównej mierze usługi te mogą usprawnić kontrolę jakości w przemyśle i zoptymalizować procesy produkcyjne.

A może szukasz innych instrumentów wsparcia do rozwoju swojego biznesu?

Partnerzy merytoryczni przedstawią szeroki wachlarz usług i produktów, ukierunkowanych na wsparcie w rozwoju przedsiębiorców w różnych obszarach.


PROGRAM:

  • 10:00 – 10:15 Powitanie przez Organizatorów oraz Partnerów
  • 10:15 – 10:35 Polska Strefa Inwestycji – kompleksowe wsparcie przedsiębiorców w obszarze Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A./ Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • 10:35 – 10:50 Wsparcie doradcze dla przedsiębiorców w zakresie specjalistycznych usług dla przemysłu – Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A./Słupski Inkubator Technologiczny
  • 10:50 – 11:05 Na jaką pomoc z Agencji Rozwoju Przemysłu mogą liczyć pomorscy przedsiębiorcy? – Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
  • 11:05 – 11:20 Kredyt technologiczny FENG – dotacyjne wsparcie dla przedsiębiorstw MSP na rozwój technologiczny – BGK
  • 11:20 – 11:50 Dotacje i zachęty inwestycyjne – Deloitte
  • 11:50 Networking/poczęstunek

REJESTRACJA:  https://app.evenea.pl/event/sssewdrodzelebork/


WARUNKI UDZIAŁU:

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Każda z zarejestrowanych osób otrzyma na swój e-mail spersonalizowany bilet do spotkania online. 


PARTNERZY SAMORZĄDOWI:

Jednostki Samorządu Terytorialnego Powiatu Lęborskiego.


ORGANIZATOR / KONTAKT :

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. z siedzibą w Słupsku powstała w 1994 roku. Od początku istnienia jej działania skierowane są na harmonijną współpracę z przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu oraz władzami lokalnymi w celu rozwoju społeczno-gospodarczego. Misją PARR jest inicjowanie, promowanie i wspieranie działań służących rozwojowi regionalnemu poprzez świadczenie najwyższej jakości usług. Agencja zarządza Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną i Słupskim Inkubatorem Technologicznym. PARR, jako regionalny punkt kontaktowy dla przedsiębiorców w ramach Polskiej Strefy Inwestycji jest uprawniona do wydawania decyzji o wsparciu w imieniu ministra właściwego do spraw gospodarki. Zasięg SSSE w ramach PSI obejmuje 16 powiatów, zlokalizowanych na terenie trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. www.sse.slupsk.pl, tel. 59 840 11 73, promocja@parr.slupsk.pl


PARTNERZY MERYTORYCZNI:

  • Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. – to spółką akcyjną ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa wspierającą przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji. W ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), ARP współpracuje z kluczowymi polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza pakiety rozwiązań w odpowiedzi na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe. ARP S.A. otwierając się na sektor MŚP, uruchomiła Centra Obsługi Przedsiębiorców (COP) w miastach na terenie całej Polski, dla województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i części powiatów województwa warmińsko-mazurskiego w Gdyni. Głównym zadaniem Centrów Obsługi Przedsiębiorców jest wsparcie w rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. https://www.arp.pl/
  • Deloitte to marka używana przez około 415 000 specjalistów zatrudnionych w niezależnych firmach na całym świecie, współpracujących w toku świadczenia usług rewizji finansowej, atestacyjnych, doradztwa gospodarczego, finansowego, w zakresie zarządzania ryzykiem i podatkami oraz usług pokrewnych na rzecz wybranych klientów. https://www2.deloitte.com
  • Bank Gospodarstwa Krajowego jest polskim bankiem rozwoju – jedyną taką instytucją w Polsce. Misją banku jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Rolą banku w budowanie silnej i stabilnej gospodarki polegającej na rozwoju współpracy i aktywizowaniu sektora prywatnego i publicznego po to, aby zwiększać potencjał rozwoju społeczno-gospodarczego. https://www.bgk.pl
Zobacz też