Home
Moja firma - mój sukces - kompleksowe wsparcie dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą
logo_KapitalLudzki_193x76 logoUE_UEEFS_206x76

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczyna projekt:

 

"Moja firma - mój sukces -
kompleksowe wsparcie dla osób chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą
"Okres realizacji projektu: 1.09.2012 – 30.04.2014

Projekt realizowany w partnerstwie z Inkubatorem Przedsiebiorczości Cierznie

  

Cel realizacji projektu:
Wsparcie samozatrudnienia w miastach Słupsku, Lęborku, Chojnicach, Człuchowie i powiatach słupskim, lęborskim, człuchowskim, chojnickim przez promocję postaw przedsiębiorczych 50 osób nie posiadających zatrudnienia w tym minimum 50% osób w wieku powyżej 50 roku życia oraz minimum 30% osób niepełnosprawnych. Wsparcie udzielone będzie w postaci bezzwrotnych dotacji na zakładanie jednoosobowych działalności gospodarczych.

Grupa docelowa:
Grupę docelową w projekcie stanowić będą w 100% osoby (kobiety i mężczyźni) pozostające bez zatrudnienia, zamieszkujące (zgodnie z K.C) w Słupsku, Lęborku, Chojnicach, Człuchowie i powiatach słupskim, lęborskim, człuchowskim, chojnickim, zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą. Grupę docelową w projekcie stanowić będzie 50 osób (w tym 21 kobiet i 29mężczyzn)z czego co najmniej 25 osób stanowić będą osoby po 50 roku życia, oraz co najmniej 15 osób stanowić będą osoby niepełnosprawne.

Wsparcie udzielane uczestnikom projektu:  
Szkolenia i doradztwo: Każdy uczestnik projektu będzie korzystał z 9 godzin doradztwa indywidualnego, w tym 4 godzin coachingu, oraz 5 godzin doradztwa tematycznego.
Wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w bloku szkoleniowym w wymiarze 72 godzin szkoleniowych składających się z 5 modułów:

  • Kształtowanie postaw przedsiębiorczych,
  • Formalno-prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
  • Księgowość i podatki,
  • Biznesplan,
  • Zasady przygotowania dokumentacji i rozliczeń z dotacji.


Dotacje: W ramach projektu planuje się przyznanie 15 dotacji w wysokości 40 tyś PLN, 15 dotacji w wysokości 35 tyś PLN, 10 dotacji w wysokości 30tyś PLN oraz 10 dotacji w wysokości 25 tyś PLN.

Wsparcie pomostowe: Każdy uczestnik projektu, który rozpoczął w ramach projektu działalność gospodarczą ma prawo do ubiegania się o wsparcie pomostowe podstawowe na okres 6 miesięcy w wysokości 1000 PLN oraz wsparcie pomostowe przedłużone na kolejne 6 miesięcy w wysokości 600 PLN miesięcznie.

 

Projekt  współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskigo Funduszu Społecznego

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Kontakt:

Małgorzata Duras - Koordynator projektu:
tel.: 59 / 841-28-92 wew. 57, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Iwona Fedon-Stenka - Spec. ds. grupy docelowej:
tel.: 59 / 841-28-92 wew. 57, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.