Perla znowu inwestuje w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Perla znowu inwestuje w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Spółka PERLA POLSKA Sp. z o.o., Sp. k. została założona w październiku 2009 r. Przedsiębiorstwo jest pierwszym na polskim rynku producentem świeżych sałatek w postaci antipasti, czyli przekąsek w śródziemnomorskim stylu. Spółka wytwarza także hummus, sałatki z kaszą bulgur, kuskus, quinoa, sałatki makaronowe, wrapy i pasty warzywne. Perla sprzedaje swoje produkty na rynku polskim i zagranicznym.

Projekt inwestycyjny, polegający na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu, obejmuje zakup nowych urządzeń, wprowadzenie nowych rozwiązań procesowych i informatycznych, rozbudowę powierzchni magazynowych oraz przekształcenie obecnych magazynów na cele produkcyjne. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie województwa pomorskiego, w mieście Słupsk przy trasie S6.

„Ta inwestycja pozwoli Perla na jeszcze szybszy rozwój. Dzięki wdrożeniu nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań procesowych będziemy mogli zaoferować naszym klientom produkty o jeszcze wyższej jakości oraz poszerzyć naszą ofertę asortymentową. Ze Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną współpracujemy od lat korzystając z różnych narzędzi wsparcia, zawsze możemy liczyć na doskonałą współpracę i zrozumienie naszych potrzeb, co ma ogromny wpływ na sprawność z jaką realizujemy procesy inwestycyjne w Perla – podkreślił Michał Odija z Perla PEŁNA DOBRA.

Rozszerzenie działalności wpłynie na wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy PERLA POLSKA, a także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy, co będzie korzystne dla lokalnej społeczności.

Zobacz też