Witamy nowego inwestora w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Witamy nowego inwestora w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Witamy nowego inwestora w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej!

Firma IVENTEC Hydraulic Systems, znana z projektowania napędów hydraulicznych i dostarczania nowatorskich rozwiązań w dziedzinie hydrauliki siłowej, otrzymała decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Aktualnie firma mieści się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kościerzynie. Jednak z uwagi na dynamiczny rozwój i dalsze plany ekspansji, Iventec planuje przeniesienie swojej działalności do nowej lokalizacji, w gminie Kościerzyna na terenie województwa pomorskiego.

Projekt ma na celu utworzenie nowego zakładu produkcyjnego, który zajmie się projektowaniem oraz produkcją zaawansowanego sprzętu hydrauliki siłowej.

„Dzięki wsparciu Polskiej Strefy Inwestycji możemy dalej rozwijać nasze kompetencje oraz zwiększać udział na rynku. Nasze projekty, takie jak napędy hydrostatyczne maszyn specjalistycznych czy produkcja hydraulicznych bloków zaworowych zyskają nowy wymiar.” – podkreśla Szymon Nadolski, właściciel firmy Iventec.

Planowane rozszerzenie działalności nie tylko wpłynie na wzrost innowacyjności i konkurencyjności firmy Iventec, ale także przyczyni się do tworzenia nowych miejsc pracy, co stanowi dodatkowy atut dla lokalnego rynku.

Warto dodać, że w powiecie kościerskim Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wydała dotychczas dwie decyzje o wsparciu dla firm: Robotpol Robotyzacja Przemysłu Radosław Grabowski oraz HOCH 2. Ponadto, zmniejszenie wskaźników kryterium ilościowego dla powiatu kościerskiego od poprzedniego roku daje szansę na otrzymanie wsparcia nawet przy mniejszych inwestycjach.

Trzymamy kciuki za rozwój firmy!

Zobacz też